Ana Sayfa
Biz Kimiz
Tüzüğümüz
Biyolojik Çeşitlilik
Kınalı Keklik Yetiştirme
Yaban Yaşam Veterinerlik Hizmetleri
Basında Biz
İletişim Bilgileri

Kınalı Keklik Üretimi

Bigadiç Sepeti

Bigadiç Sepeti Projesi özeti;

Projemiz ile aşağıdaki genel ve özel hedeflere ulaşılması planlanmaktadır:

Ana Hedef: Balıkesir İl’i Bölgesindeki biyoçeşitliliğin korunmasına destek verilmesi.
Proje Hedefi: Balıkesir İl’indeki ilçelerde doğa dostu tarım uygulamaları gibi sürdürülebilir tarım uygulamalarını yaygınlaştırarak, yöresel ürünlerin üretim kapasitesinin ve rekabet gücünün desteklenmesi. 
Ara Hedef 1: Proje bölgesinde doğa dostu tarım  teknikleriyle üretilen yöresel ürünleri Bigadiç Sepeti adı altında toplayan Bigadiç Sepeti Paketleme biriminin kurulması.
Ara Hedef 2: Balıkesir İl’i, Bigadiç İlçesi’ndeki dağ köylerinde doğa dostu tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması ve yöresel ürünlerin yerel yönetimler aracılığı (Beylikdüzü ve Edremit Belediyesi) ile pazarlama kapasitesinin geliştirilmesi.
Ara Hedef 3: Projeye destek veren yerel yönetimler aracılığı sayesinde aracısız üretim ve tüketim ilişkileri kurulması
Ara Hedef 4: Bigadiç Sepetini yöre ekonomisine katkı sağlayacak ve bir marka haline getirecek tanıtım ve pazarlama sistemi kurulması, projenin görünürlüğünün arttirilması.

Proje Ortaklarımız;  Beylikdüzü  Belediye Başkanlığı, Balıkesir Üniversitesi 
Proje Destekçilerimiz: Edremit Belediye Başkanlığı, Balıkesir Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Derneği, Balıkesir Dernekleri Federasyonu olacaktır. Projemiz ile tarımsal biyolojik çeşitliliğin korunarak da kalkınmanın destekleneceği ispatlanmaya çalışılacak, bölgedeki yöresel gıda ve el ürünleri çeşitliliğinin sürdürülebilirliğine katkı sağlanacaktır.