Ana Sayfa
Biz Kimiz
Tüzüğümüz
Biyolojik Çeşitlilik
Kınalı Keklik Yetiştirme
Yaban Yaşam Veterinerlik Hizmetleri
Basında Biz
İletişim Bilgileri

Kınalı Keklik Üretimi

Hakkımızda

    

YAŞAD, 12.10.2006 yılında dernek statüsünde faaliyete başladı. Biz çalışmalarımıza yaban yaşamın korunması yönünde ilk adım olarak kınalı keklik üretip,doğaya salarak yola çıktık; bu yüzden logomuzu da kınalı keklik yaptık. Üstelik de bu üretme ve koruma işini,  korunmaya muhtaç çocuklar ve onların eğiticileri sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar ile yaptık. Şimdi yürüyüşümüze  bölge gençleri ve diğer çevrecilerin katılımı ile devam ediyoruz."


     Onaylı tüzüğümüzdeki amacımız;
Doğada yok olma tehlikesinde olan hayvan ve diğer canlı türlerinin soylarının devamının sağlanması, doğanın ve çevrenin korunması ve geliştirilmesi; keklik, sülün, bıldırcın, arıcılık ve ürünleri,  v.b yeni küçük ve büyükbaş hayvancılığın gelişimine katkı vererek kırsal kalkınmaya destek verilmesi; çeşitli nedenlerle yoksunluk içinde bulunan ve sosyal hizmetler alanına giren çocuk, genç, yaşlı, kadın ve özürlülerin fiziksel, toplumsal koşullarının iyileştirilmesi amacı ile kurulmuştur.


       YAŞAD üyelerinin iletişimleri çok eskilere dayanmaktadır. Dernek bünyesinde 30-40 yıldır birlikte avlanan arkadaş grupları; köyden kimsesiz kalmış korunmaya muhtaç çocuğu alıp eğiten sosyal hizmet uzmanları ve eğitim almış yurt gençleri; Balıkesir bölgesi gençleri; çevre ve doğa tutkunları bulunmaktadır. Çok çeşitli bu insan profillerini sürdürülebilir avcılık, yaban yaşamın korunması ve kırsal kalkınmaya destek hedefleriyle birleştiren YAŞAD; bölgede şimdiden kabul görmüş bir Sivil Toplum Kuruluşudur.